نوشته شده توسط : modafehagh

آموزش و پرورش هرمزگان نسبت به انتشار خبری در خصوص مرگ یک دانش آموز مینابی در مدرسه واکنش نشان داد.

مقالات بیشتر:بهترین وکیل ارومیه

به گزارش پایگاه 598، در اطلاعیه آموزش و پرورش هرمزگان آمده است:

"پیرو انتشار خبری در رسانه های جمعی در خصوص مرگ یک دانش آموز مینابی در مدرسه، به استحضار می رساند خبر یاد شده برابر این روایت صحت ندارد. گزارش میدانی کارشناسان ذیربط حاکیست، این رخداد تلخ در مسیر مدرسه به خانه اتفاق افتاده که مراتب در دست بررسی و تحقیقات است. اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان با ابراز تاسف و تسلیت به خانواده و بستگان این دانش آموز عزیز، به اطلاع می رساند، موضوع با حساسیت لازم از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است."

مقالات دیگر:خدمات مجالس ختم تهران:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 29 فروردين 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : modafehagh

رقم این جریمه بالا نیست، اما این تخلف بسیار حادثه ساز بوده و ممکن است منجر به تصادفات شدید رانندگی شود.

به گزارش گروه اجتماعی یکتا، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی از جریمه خودروهای تعقیب کننده آمبولانس‌ها در معابر خبر داد.

آذرماه سال گذشته بود که یحیی صالح طبری، رییس اورژانس تهران از تجهیز آمبولانس‌های پایتخت به دوربین پلاک خوان برای برخورد با افرادی که به آمبولانس‌ها راه نداده یا اقدام به حرکت در پشت سر آمبولانس‌ها می‌کنند، خبر داد. او گفته بود که «می‌خواهیم با پلیس راهور هماهنگ باشیم تا با خودروهایی که از عقب به دنبال اورژانس راه می‌افتند و با خودروهایی که می‌توانند، اما از جلو به آمبولانس راه نمی‌دهند، برخورد شود.» رییس اورژانس تهران همچنین گفته بود که طبق برنامه‌ریزی انجام شده این موضوع تا سال ۱۴۰۱ محقق خواهد شد.

حالا با آغاز سال ۱۴۰۱ به نظر می‌رسد که پلیس به دنبال اجرایی کردن این طرح است، طرحی که بر اساس آن حداقل تعقیب کنندگان آمبولانس‌ها مشمول یکسری جرائم می‌شوند. سرهنگ عین‌الله جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرده است.

مقالات بیشتر:تصرف عدوانی

او با بیان اینکه حرکت در پوشش یا تعقیب خودروهای امدادی ممنوع است، می‌گوید: برابر مقررات چنین رفتاری تخلف محسوب شده و جریمه ۳۰ هزار تومانی برای خودروی متخلف درپی خواهد داشت. البته رقم این جریمه بالا نیست، اما این تخلف بسیار حادثه ساز بوده و ممکن است منجر به تصادفات شدید رانندگی شود. چرا که با توجه به ابعاد آمبولانس امکان دیدن مسیر از سوی راننده خودرویی که در تعقیب آمبولانس است وجود ندارد و در صورت ترمز ناگهانی آمبولانس احتمال وقوع تصادف و حتی تصادف زنجیره‌ای نیز افزایش پیدا می‌کند.

جهانی همچنین از احتمال جریمه خودروهای متخلف به دلیل سرعت غیرمجاز نیز خبر داده و می‌افزاید: سقف سرعت مجاز برای آمبولانس‌ها و خودروهای امدادی با خودروهای سواری در معابر متفاوت است. از این رو ممکن است مثلا خودرویی اقدام به حرکت در پشت آمبولانس کند و آمبولانس در مسیری که سقف سرعت آن ۶۰ کیلومتر بر ساعت است، با سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. در این شرایط علاوه بر جریمه ۳۰ هزار تومانی مذکور، جریمه سرعت غیرمجاز و نمره منفی نیز برای متخلف ثبت خواهد شد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی درباره درخواست اورژانس برای برخورد با این تخلفات نیز ادامه می‌دهد: بناشد با توجه به درخواست اورژانس دوربین‌هایی پشت سر آمبولانس‌ها نصب شود که به نظر می‌رسد اقداماتی در این خصوص از سوی این سازمان انجام شده است. این دوربین‌ها پلاک خودروهای متخلف را ثبت کرده و سپس در اختیار پلیس قرار گرفته و با خودروهای متخلف برخورد می‌شود.

جهانی همچنین ایجاد چنین سامانه‌ای را به دیگر دستگاه‌های امدادی نیز توصیه کرده و می‌گوید: مشابه این مشکل در مورد خودروهای آتش‌نشانی، خودروهای سازمان امدادونجات و ... نیز وجود دارد. به همین دلیل نیز به این دستگاه‌ها نیز پیشنهاد می‌کنیم که این سامانه را راه‌اندازی و نصب کنند و پلیس نیز آمادگی همکاری با آنان را دارد.

 

او به رانندگان نیز توصیه کرد که قوانین و مقررات را رعایت کنند و اظهار می‌کند: چنین رفتاری ممکن است نهایتا پنج تا ۱۰ دقیقه رانندگان را زودتر به مقصد برساند، اما حوادث جبران ناپذیر زیادی ممکن است در پی آن رخ دهد که تصادف رانندگی از جمله این موارد است.

مقالات دیگر:آسایشگاه سالمندان:: بازدید از این مطلب : 1
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 فروردين 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : modafehagh

گاهی خیلی شتاب‌زده تصمیم‌گیری می‌شود و به همین منوال تصمیمات هم شتابزده اجرا می‌شود. ما می‌توانیم مدارس را بازگشایی کنیم ولی به عنوان مثال چه اجباری وجود دارد که کلاس‌های کنکور و امثال آن هم حضوری برگزار شود؟

آثار تعطیلات نوروزی بر روند شیوع کرونا چه زمانی مشخص می‌شود؟

به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، دکتر محمد وجگانی، با اشاره به اینکه هنوز گزارش مستندی از تاثیر تعطیلات بر روند بیماری کرونا در کشور ارائه نشده است، گفت: روز دوشنبه در جلسه کمیته ملی واکسیناسیون کرونا نکته ویژه‌ای از شعله‌ور شدن کرونا در کشور گزارش نشده است لذا تصور می‌کنم بهتر باشد که یک تا دو هفته آینده را منتظر بمانیم و اگر حادثه‌ای رخ ندهد، مشخص می‌شود تعطیلات نوروزی را به سلامت گذراندیم.

وی افزود: در مورد پیش‌بینی اینکه موج هفتم کرونا به وقوع خواهد پیوست یا خیر و این که وقوع احتمالی آنچه زمانی است به کمی زمان نیاز داریم تا اطلاعات دقیق‌تر باشد.

او با اشاره به اینکه حدود ۷۵ درصد جمعیت ایران در مجموع واکسینه شده‌اند، بیان کرد: میزان تزریق دز اول بیش از ۸۰ درصد و تزریق دز دوم بیش از ۶۳ درصد است. در میان کشورهایی که واکسیناسیون انجام دادند،‌ ایران جزو کشورهای خوب و اول از نظر پوشش واکسیناسیون محسوب می‌شود. تاکنون ۶۴ درصد مردم جهان واکسن تزریق کردند و ۱۱.۳ میلیارد دز واکسن در دنیا مصرف شده است. روزانه ۱۹ میلیون دز واکسن در دنیا تزریق می‌شود. این درحالی است که در کشورهای فقیر حدود ۱۴.۵ درصد جمعیت واکسن زدند. ایران در این زمینه شرایط مناسبی دارد.

مقالات بیشتر:وکیل خوب در ارومیه

دبیر بورد ایمنی شناسی کمیته علمی کرونا در ادامه صحبت‌هایش با انتقاد از اینکه پروتکل‌های بهداشتی به درستی در کشور اجرا نمی‌شود، تصریح کرد: متاسفانه سهل‌انگاری در این زمینه وجود دارد و فاصله گذاری فیزیکی در اجتماعات به درستی رعایت نمی‌شود و همین سبب می‌شود منتظر باشیم که ایامی که در تعطیلات گذشت سبب نگرانی و حادثه نشود.

وی دباره سویه در گردش کرونا در ایران،‌ اظهار کرد: سویه غالب در گردش در ایران گونه BA۱ بوده است و تعداد کمی BA۲ هم داشتیم.

وجگانی درخصوص بازگشایی مدارس بدون دو پیش شرط تزریق واکسن و حفظ فاصله‌گذاری فیزیکی، ادامه داد: گاهی خیلی شتاب‌زده تصمیم‌گیری می‌شود و به همین منوال تصمیمات هم شتابزده اجرا می‌شود. ما می‌توانیم مدارس را بازگشایی کنیم ولی به عنوان مثال چه اجباری وجود دارد که کلاس‌های کنکور و امثال آن هم حضوری برگزار شود؟ قطعا و مسلما تصمیمات می‌توانند پلکانی و با تامل اجرا شود و ما امیدوایم این عملکرد مشکل ایجاد نکند. درحال حاضر شدت و آسیب‌زایی کووید19 در سطح دنیا کاهش یافته است و امید می‌رود که بیماری از حالت پاندمیک خارج شده و به حالت اندمیک برسد.

وی در خاتمه تاکید کرد: مردم شریف باید مراعات شرایط را داشته باشند و استفاده از ماسک را همچنان یک ضرورت بدانند و از حضور در اجتماعات خودداری کنند. نمی‌توانیم بگوییم دورهمی برگزار نکنید اما از مردم می‌خواهیم در این شب‌های عزیز اگر علائم بیماری را دارند از حضور در مهمانی‌های افطاری خودداری کنند. در صورت حضور در مهمانی فاصله‌گذاری را حفظ کنند و از در آغوش کشیدن و رو بوسی خودداری کنند.

مقالات دیگر:دفتر ازدواج سعادت آباد:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 فروردين 1401 | نظرات ()